Oddział Chorób Wewnętrznych Szpitala SP ZOZ w Świdniku posiada 50 łóżek. Zorganizowany jest on w 2, 4, 5, i 6-łóżkowych salach na I piętrze w tym 2 izolatki.
Większość sal posiada własny węzeł sanitarny W oddziale pracują lekarze posiadający specjalizację z Endokrynologii, Hematologii , Reumatologii i Chorób Wewnętrznych.
Pacjentów przyjmujemy w wydzielonej Izbie Przyjęć usytuowanej na parterze budynku Szpitala.
W Oddziale wykonywane są zabiegi diagnostyczno - lecznicze z zakresu chorób wewnętrznych:
- Usg jamy brzusznej,
- Usg tarczycy
- rtg klp,
- gastroskopia,
- badania radiologiczne przewodu pokarmowego: skopia żołądka i dwunastnicy, wlew doodbytniczy,
- pasaż przewodu pokarmowego,
- biopsja szpiku,
- nakłucie stawów,
- blokada okołostawowa
- paracenteza jamy otrzewnowej,
- nakłucie jamy opłucnowej,
- EKG,
- Echo serca,
- badanie holterowskie,
- próby wysiłkowe,
- TILT test
W razie potrzeby istnieje możliwość wykonania badań diagnostycznych wysokospecjalistycznych w tym tomografi komputerowej (CT),rezonansu magnetycznego (MRI) oraz konsultacji w innych placówkach. Ściśle współpracujemy z lubelskimi szpitalami klinicznymi i specjalistycznymi.
Leczymy choroby z zakresu dziedzin interny:
- Hematologii
- Endokrynologii
- Gastrologii
- Kardiologii
- Reumatologii
- Geriatrii
- Nefrologi
- Diabetologii
- Hypertensjologii
W trosce o naszych pacjentów staramy się zapewnić im w Oddziale dobre warunki pobytu i miłą atmosferę, tak aby konieczność przebywania w szpitalu była dla nich jak najmniej stresująca i umożliwiała w miarę prawidłowe funkcjonowanie. Warunki lokalowe, organizacja Oddziału, doświadczony personel lekarsko-pielęgniarski oraz dostępność specjalistycznych badań stwarzają dobre, przyjazne choremu warunki do pobytu w naszym Oddziale.