Zasady uzyskiwania zgody na odwiedziny pacjenta w Szpitalu

Zasady uzyskiwania zgody na odwiedziny pacjenta w Szpitalu
(w związku z koniecznością stosowania się do obostrzeń epidemiologicznych zapobiegających rozprzestrzenianiu się Covid-19)

W związku z poleceniem Wojewody Lubelskiego z dnia 16.06.2021r. w sprawie ustalenia zasad odwiedzin pacjentów z zachowaniem kwestii bezpieczeństwa epidemiologicznego zostaje wprowadzony tryb odwiedzin pacjentów  w SP ZOZ w Świdniku.

 • Odwiedziny pacjenta w Szpitalu odbywają się po uzyskaniu pisemnej zgody wydanej przez Kierownika Oddziału lub Z-cy Kierownika Oddziału.
 • W celu uzyskania zgody na odwiedziny pacjenta należy wypełnić WNIOSEK O ZGODĘ NA ODWIEDZINY PACJENTA W SZPITALU oraz ANKIETĘ WYWIADU EPIDEMIOLOGICZNEGO DLA OSOBY ODWIEDZAJĄCEJ PACJENTA W SP ZOZ W ŚWIDNIKU.
 • Wniosek można przesłać drogą elektroniczną na adres; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., lub złożyć w Sekretariacie Szpitala.
 • Wzór wniosku jest udostępniony na stronnie spzozswidnik.pl , a także można go pobrać w Sekretariacie Szpitala.
 • Wnioski są rozpatrywane w dni robocze do godziny 15.00.
 • W innym czasie, jedynie w pilnych , uzasadnionych przypadkach , zgody na odwiedziny pacjenta , telefonicznie może udzielić lekarz dyżurny , który weźmie pod uwagę ryzyko zagrożenia  ( po zebraniu wstępnego wywiadu epidemiologicznego).
 • W budynku Szpitala , osobę odwiedzającą obowiązuje noszenie maseczki zakrywającej nos i usta oraz dezynfekcja rąk.
 • Sekretariat Szpitala prowadzi ewidencję wydanych Wniosków.

Zasady odwiedzin pacjentów w czasie epidemii COVID -19 obowiązujące w SP ZOZ w Świdniku.

 1.  Odwiedziny dotyczą pacjentów hospitalizowanych na wszystkich oddziałach Szpitala SP ZOZ w Świdniku.
 2. Odwiedziny pacjenta w Szpitalu odbywają się po uzyskaniu pisemnej zgody wydanej przez Kierownika Oddziału lub Z-cy Kierownika Oddziału .     W innym czasie, jedynie w pilnych , uzasadnionych przypadkach , zgody na odwiedziny pacjenta , telefonicznie może udzielić lekarz dyżurny.

  Wyrażenie zgody na odwiedziny jest podejmowane  z uwzględnieniem  przez lekarza stanu  zdrowia pacjenta i aktualnej sytuacji epidemiologicznej.

 3. U chorego może przebywać tylko jedna osoba ,nie więcej niż dwie osoby jednoczasowo na sali chorych, przy zachowaniu dystansu minimum 1,5 metra.
 4. Czas odwiedzin nie powinien przekraczać 30 minut.

  W czasie odwiedzin zabrania się przemieszczania się osób odwiedzających do innych pomieszczeń Szpitala  w szczególności :kuchenek oddziałowych, gabinetów oddziałowych i innych sal chorych.

 5. Osoba odwiedzająca jest zobowiązana do dezynfekcji rąk przed i po odwiedzinach, oraz noszenia maseczki zakrywającej usta i nos.
 6. Osoba odwiedzająca i odwiedzana powinna mieć założoną maskę chirurgiczną zakrywającą nos i usta.
 7. Zalecane jest ograniczenie odwiedzin przez dzieci.
 8. Osoba bliska może przynieść pacjentowi rzeczy osobiste, środki czystości i ewentualnie jedzenie, po wcześniejszym uzgodnieniu z personelem oddziału (lekarzem lub pielęgniarką).

  W/w rzeczy można również przekazać dla pacjenta poprzez pozostawienie ich w Izbie Przyjęć Szpitala w godzinach 14-16.

Załączniki: